2256 huizen langs het water

Plaats reactie
Arnold Tak
Berichten: 18240
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

2256 huizen langs het water

Bericht door Arnold Tak »

belijnde ongelopen fotokaart
op achterzijde heeft iemand geschreven: 1926 bij Bergambacht
Bijlagen
2256.jpg
2256.jpg (77.97 KiB) 2237 keer bekeken
2256a.jpg
2256a.jpg (89.45 KiB) 2114 keer bekeken
Niet geregistreerd

Van Martin Snuverink

Bericht door Niet geregistreerd »

Een zonderling beeld. Het linker huis heeft geen schoorsteen. De huizen staan niet aan de noordkant van het water. We zien de achterzijden van de huizen. Het huis met de klokgevel heeft aan de andere kant (de voorkant of in ieder geval de kant met de ingang) geen klokgevel. Dit zou kunnen betekenen dat de waterzijde het belangrijkst is, waarmee het water de van meer belang is dan de weg aan de andere kant. Dan moet het water een vaarweg van betekenis zijn. Dit is een verschijnsel dat we ook al in Boskoop hebben gezien, langs de westoever van de Gouwe, waar het volgens mij waarschijnlijk niet is. Bij Bergambacht zie ik eigenlijk geen mogelijkheden.
Niet geregistreerd

Van Bert van Bodegom

Bericht door Niet geregistreerd »

Is dit wel de "normale" situatie en niet ondergelopen gebied, heb ik me afgevraagd toen ik dit plaatje zag. Er was in 1926 watersnood o.a. in het land van Maas en Waal.
Niet geregistreerd

Van Martin Snuverink

Bericht door Niet geregistreerd »

Wat Bert zich heeft afgevraagd had ik me ook afgevraagd, maar ik had dit bewust nog even niet gemeld. Goed om met deze mogelijkheid rekening te houden. Niet Land van Maas en Waal, maar gewoon Zuid-Holland.
Niet geregistreerd

Van Bert van Bodegom

Bericht door Niet geregistreerd »

Het lijkt er op, dat er een weg of pad voor de gebouwen langs loopt, te oordelen naar de lantaarn die naast het meest linkse pand staat.
Niet geregistreerd

2256

Bericht door Niet geregistreerd »

Dit lijkt mij toch echt een overstroming. Een winkeletalage aan het water lijkt mij een beetje vreemd.
Moeten in Zuid-Holland zoeken.
Mogelijke plaats is Reeuwijk 1926, maar misschien kan er ook naar Ridderkerk en Slikkerveer gekeken worden, allebei overstroomd in 1916.
Jacques laureys
Martin Snuverink
Senior Zoeker
Berichten: 1484
Lid geworden op: di mar 04, 2008 11:07 pm

Bericht door Martin Snuverink »

De overstroming van Kethel in 1903 is misschien ook een optie.
Adriaan
Senior Zoeker
Berichten: 283
Lid geworden op: wo jun 20, 2018 3:13 pm

Re: 2256 huizen langs het water

Bericht door Adriaan »

Arnold Tak
Berichten: 18240
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

Re: 2256 Waddinxveen, Wilhelminakade

Bericht door Arnold Tak »

Adriaan, GEWELDIG!! een oplossing in en van mijn huidige woonplaats. En dat ruim 14 jaar na het plaatsen. Met jouw en de hulp van anderen wordt de stapel zoekplaatjes toch iedere keer met een vondst kaartje voor kaartje afgepeld. Jullie blijven toch telkens op deze site verrassen en daarom beleef ik er zoveel plezier aan en ik hoop jullie ook. Adriaan, heel hartelijk bedankt en daarnaast natuurlijk ook Bert van Bodegom en Martin en Jacques Laureys.
Heren, dus toch geen overstroming, maar de Gouwe. De plek van waaraf de bewijsopname van Google Maps is gemaakt passeer ik regelmatig, nu zal ik dus voortaan nog even naar rechts kijken.
Plaats reactie

Terug naar “Opgeloste zoekplaatjes in Zuid-Holland”