Pagina 1 van 1

4456g scheepswerf met de Johanna op de helling, wsch. Overschie (later Rotterdam) HAV

Geplaatst: do feb 04, 2016 1:24 pm
door Arnold Tak
belijnde ongelopen fotokaart
ooit werd er aan Overschie gedacht
in het verlengde daarvan opperde iemand: vermoedelijk scheepswerf Van Dam aan de Zestienhovensekade
maar ja, klopt dat wel?

scheepswerf Van Dam aan de Zestienhovensekade

Geplaatst: do feb 04, 2016 2:26 pm
door Theo van Gijlswijk
Volgens bijgaande link klopt de suggestie scheepswerf Van Dam aan de Zestienhovensekade, Overschie Rotterdam

http://www.fotovanrotterdam.nl/prenten/index.php zoeken op Scheepswerf van Dam.

http://www.fotovanrotterdam.nl/prenten/ ... ov577L.jpg

mijn fout

Geplaatst: vr feb 05, 2016 7:49 pm
door Arnold Tak
Theo, ik heb enige bemoeienis met de verzameling fotovanrotterdam. Ik doe daar wat opruim- en uitzoekwerk voor. Daar kwam ik deze fotokaart tegen, terwijl het niet vaststaat dat de juiste locatie is vastgesteld. Het is ook maar een inschatting. Vandaar dat ik in overleg met de eigenaar de kaart heb geplaatst. Het bewijs dat je levert, is dus afkomstig van een veronderstelling, weergegeven op de site waarvan de opname afkomstig is. Ik heb er zelf mijn 3 boeken met afbeeldingen van Overschie uitvoerig op na geslagen en ik heb het vermoeden dat het moeilijk zal worden vast te stellen waar deze scheepswerf exact is. Misschien wel buiten Overschie, al is het wel een type kaart met een uitstraling, waarvan er wel meer een plek in Overschie weergeven.
Ik had natuurlijk bij het plaatsen moeten aangeven dat de kaart afkomstig is van http://www.fotovanrotterdam.nl en de gegevens op een aanname berusten.

Geplaatst: za feb 06, 2016 12:13 am
door Paul
Het water uiterst rechts (vaag), lijkt me veel breder dan de Schie.
Enfin, Volgens Gerard Hegge waren er drie scheepswerven: http://www.geschiedenisvanzuidholland.n ... -overschie
Deze is ook wel aardig: http://www.rotterdam010.nl/950-Rotterda ... toboek.htm
Het lijkt me zo toch goed mogelijk om te bepalen of het zp., toch één van deze drie werven betreft.

Geplaatst: vr feb 12, 2016 12:13 am
door Martin Snuverink
In "Rotterdam door de tijd deel 7 Overschie" (uitg. Voet) staat op pag. 100 een foto van scheepswerf Hegge te Overschie in 1963. Adres: Zestienhovensekade 136. Dit boekje is niet in mijn bezit.
De werf heeft 2 langshellingen, een grote met een lichter van pakweg 80 ton en oostelijk ervan een kleine met een klein scheepje erop. Deze foto is veel jonger dan het zp. Op de overeenkomstige plaats staat in 1963 veel nieuwer bedrijfsgebouw dan op het zp. Hier zou het kunnen zijn en wel de kleine langshelling.

Geplaatst: za nov 18, 2017 3:02 pm
door johanbakker
Het schip op de helling is overduidelijk een sleepboot. Volgens de registers van de scheepsmetingsdienst werd in 1908 de stoomsleepboot Johanna in Overschie gebouwd voor de gebroeders Roelofs in Rotterdam. Uit de website De Binnenvaart (http://www.debinnenvaart.nl/schip_detail/7824/) blijkt dat dit op de werf van Van Dam is geweest. Het schip bestaat, meer dan een eeuw oud en sterk verbouwd, nog steeds en vaart nu onder de naam Succes; zie https://www.rederijsucces.nl/ Het lijkt onmiskenbaar hetzelfde schip.

Met vriendelijke groeten,

Johan Bakker

Overschie (later Rotterdam), scheepswerf Van Dam

Geplaatst: za nov 18, 2017 5:24 pm
door Arnold Tak
Johan, en …. kijk, daar komt de bevestiging en het bewijs. Nu is het zeker dat de aantekeningen, gemaakt op deze kaart, kloppen. Johan en alle naderen. Theo, Martin en Paul, die hier tijd en energie in hebben gestopt, hartelijk dank daarvoor.

Geplaatst: za nov 18, 2017 6:08 pm
door johanbakker
Aanvulling: Het valt wel mee om de exacte plaats van de scheepswerf aan te geven. Bijgaand een foto van de korenmolen De Eendracht aan de Rotterdamse Schie.



Links van de molen is een groot dubbel pand te zien. Heel opvallend is dat daar een links een hoek uit is, zodat het dak daar als het ware een soort overstek vormt. Dat is ook te zien op de foto met de Johanna op de helling waar dit pand ook achter te zien is met de hoek eruit. De scheepswerf bevond zich in de scherpe bocht die de Schie en de Zestienhovensekade daar maken. Ten tijde van de oprichting van het kadaster bevond zich er al een scheepswerf, toen het eigendom van Simon Gijzen, kad.no. 139. De molen staat op het kaartfragment als snuifmolen aangegeven.



Nu is er ter plekke geen enkele herinnering aan de scheepswerf. De bocht in de Schie is ongeveer het enige wat nog herkenbaar is (Google Earth).



Met vriendelijke groeten,

Johan Bakker

Geplaatst: zo nov 19, 2017 6:18 pm
door Paul
Dank en gefeliciteerd Johan!
Wat mij betreft een "sr."