Pagina 1 van 1

4613 dubbelspoor richting brug met rechts fabriek achter water

Geplaatst: di apr 26, 2016 3:44 pm
door Arnold Tak
belijnde ongelopen fotokaart, achterop POST CARD (uitgebreid)

Geplaatst: wo apr 27, 2016 5:55 am
door Martin Snuverink
Dit is de Barendrechtse brug over de Oude Maas in de tijd dat er nog een draaibrug was. De hefbrug kwam in 1930. De stoomtram van de RTM reed ook over de brug. De fabriek is de VELO wasmachinefabriek, die hier sinds 1926 aan de Achterzeedijk was gevestigd.
Zie: https://nl.wikipedia.org/wiki/Brug_over ... ibrug).jpg
en
http://www.zuidfront-holland1940.nl/ind ... o&pid=4361.

Barendrecht, Achterzeedijk met station R.T.M. en VELO-wasmachinefabriek

Geplaatst: wo apr 27, 2016 8:45 am
door Arnold Tak
https://www.google.nl/maps/@51.8324552, ... 56!6m1!1e1
Martin, wat een profijtelijke en vruchtbare nacht heb je gehad. Liefst 5 (zegge: VIJF) oplossingen schud je zo even uit je mouw. Ik was benieuwd of er nog iemand naar mijn recent geplaatste zoekplaatjes had gekeken en Koningsdag begint dan ook werkelijk fantastisch. Sprakeloos. Ontzettend bedankt. Ga me nu gauw verdiepen in je andere oplossingen.

Blaaksedijk, Boonsweg, oprit Barendrechtse brug met VELO-wasmachinefabriek

Geplaatst: wo apr 27, 2016 9:06 am
door Arnold Tak
tegenwoordig gemeente Heinenoord. Martin, weer even verder smullen van je stortvloed aan oplossingen. Op zoekplaatje 4614 zag je de fabriek zoals je hem hier in je verwijzing laat zien. De puzzel valt zo prachtig in elkaar. Twee opritten van de Barendrechtsebrug, de zuidelijke en de noordelijke. Zelf heb ik nog persoonlijke herinneringen aan deze plek, maar die vertel ik je nog wel als ik je hopelijk zie bij de komende zoekplaatjesmiddag. Twee prachtige aanwinsten voor mijn R.T.M.-verzameling. En als jarenlange bewoner van de Hoekse Waard destijds nog een beetje extra leuk.