Pagina 1 van 1
5675 ijscokar
Geplaatst: wo jun 27, 2018 4:04 pm
door Arnold Tak
belijnde gelopen fotokaart, gestempeld Montfoort, wsch. 31 AUG 1908 (Koninginnedag)
de ijsboer met bel in de hand staat onder een wegwijzer, waarop valt te lezen:
naar links Amsterdam en Haarlem (als ik het goed lees)
naar rechts Laren Eemnes Baarn
heeft iemand enig idee waar de ijscokar stond?
Bussum
Geplaatst: vr jun 29, 2018 1:10 pm
door E. Petter
Ik heb een sterk vermoeden dat deze foto gemaakt is voor Hotel de Rozenboom in Bussum:
http://www.bibliotheeknaardenbussum.nl/ ... php?ID=669
Zie ook de eerste twee foto's op deze site, ik denk dat het klopt (o.a. bordje op de boom en de "golf" in het raam:
https://www.historischekringbussum.nl/i ... 7-2-pag-31
En hier is de wegwijzer goed te zien:
https://www.historischekringbussum.nl/i ... 5_2d06.jpg
Geplaatst: vr jun 29, 2018 2:14 pm
door Hans de Haas
Erwin een knap staaltje speurwerk, mijn complimenten!
Bussum, Brinklaan, Hotel de Rozenboom
Geplaatst: vr jun 29, 2018 3:23 pm
door Arnold Tak
Erwin, een ongelofelijk knappe vondst, die direct geen enkele twijfel overlaat. Het gegolfde raam, precies het bordje op de boom, de wegwijzer, de kartelrand van de uitbouw. Met zulke (ik zou haast zeggen absurd) overduidelijke bewijsopnames, helemaal TOPPIE. Heb je nog wat gehad aan de plaatsnamen op de wegwijzer? Ik ben ontzettend blij nu ik weet waar precies de opname is gemaakt. Uitbundig bedankt.
Geplaatst: vr jun 29, 2018 3:50 pm
door E. Petter
Natuurlijk had ik iets aan het bord. Als Baarn-Eemnes de ene kant op is en Amsterdam de andere kant op is, dan is er een grote kans dat we in Bussum zitten.
Een ijscocar en een wegwijzer verwacht je op een centrale locatie, en dan kom je al gauw uit bij de Brink.
En daar zoek je dan een pand met een uitbouw...
achteraf ...
Geplaatst: za jun 30, 2018 1:17 am
door Arnold Tak
als je het uitlegt, dan lijkt het altijd zo voor de hand liggend. Dat heb ik ook met detectives, maar toch had ik altijd een berg andere verdachten.