Pagina 1 van 1

0466 panorama van een bouwterrein

Geplaatst: wo apr 30, 2008 4:44 pm
door Arnold Tak
op de achtergrond een water, waarin 3 heistellingen
rechts lijkt het water op te houden, of het wordt in ieder geval een stuk smaller
rechts vooraan een gebouwtje waarvoor en ertegenaan een tijdelijke onderkomen is gebouwd
erachter een loods met een rondvormig dak
de arbeiders op de voorgrond lijken te schaften
op de achterzijde is geschreven: H. Plirzku, Hotel D' Oroonje dus mogelijk zitten we in het buitenland, ondanks het vlakke landschap

Geplaatst: do mei 01, 2008 9:53 am
door Sicco Fockens
Ik heb al een tijd een scherpe scan van deze foto; ik ben niet verder gekomen dan de aanname dat hier de aanleg van een haven te zien is. En het probleem van havens is dat ze ook in andere landen in vlak landschap worden aangelegd.
In de linker onderhoek ligt spoor, en verder wordt een gebouw (loods) gebouwd.

Geplaatst: za mei 03, 2008 5:07 pm
door Niet geregistreerd
Deze foto heb ik ook al vaak bekeken. De toren waarvandaan de foto is genomen zou een aanwijzing kunnen zijn.
Martin Snuverink

Geplaatst: di mei 06, 2008 3:06 pm
door Niet geregistreerd
Er was een Hotel d’Orange ofwel Oranjehotel aan de boulevard op Scheveningen (arch. Cornelis Outshoorn, 1869). Dit hotel was gevangenis in WOII. In het begin van WOII zaten hier korte tijd Duitse krijgsgevangenen vast.
In Zandvoort en Stavelot (Luik) bestond ook een Hotel d’Orange.
Ik zie nog geen reden om de foto een buitenlandse herkomst toe te dichten.
Kan de foto van 1940 zijn? Is de naam Plirzku correct gespeld?
Martin Snuverink

Geplaatst: ma aug 11, 2008 12:19 pm
door Arnold Tak
Martin, hierbij een scan van de naam, welke op de achterzijde is geschreven

Geplaatst: za apr 17, 2010 9:23 pm
door Dik
Arnold, het zal je plezier doen dat deze foto is gemaakt van Tuindorp Heijplaat, Rotterdam
Overzicht over het terrein met het in aanbouw zijnde poortgebouw, foto genomen vanuit een kraan.

Geplaatst: zo apr 18, 2010 8:27 pm
door Dik
Veel foto's van deze plek op de beeldbank Amsterdam (!!). Zoeken op Heijplaat. O.a. het permanente gebouwtje rechts onderaan op het ZPtje. Zoeken op nummer: 000291000161

Rotterdam, Tuindorp Heijplaat

Geplaatst: wo apr 21, 2010 5:30 pm
door Arnold Tak
Dik, wat een ontzettend knappe vondst. Aan de hand van het zicht op de bovenkant van het gebouwtje rechtsonder, dat slechts een heel klein stukje uitmaakt van de totale afbeelding, herken je de locatie en weet je de oplossing aan te reiken. Petje af, diepe buiging. Ontzag en waardering. Reuze bedankt.