Pagina 1 van 1
0520 sluis met huizen
Geplaatst: ma mei 19, 2008 7:39 pm
door Arnold Tak
ongelopen fotokaart van na 1905
in het bovenvenster van de rechter deur staat een naam
achterop de kaart is deze in potlood geschreven: M. de Vroeg kleermaker
ik kan het beroep wel lezen, de naam echter niet duidelijk
Geplaatst: di mei 20, 2008 8:05 am
door Martin Snuverink
Ik vind geen genealogisch spoor naar M. de Vroeg, maar wel naar H. de Vroeg (Hoppe) uit Wynjeterp.. Dit spoor kan leiden naar een sluis in de Opsterlandse Compagnonsvaart in Friesland. Dit zou het Wijnjeterper Verlaat kunnen zijn (Tjalling Harkeswei). Er zijn meer mogelijkheden, maar deze omgeving en eventueel langs de Drentse Hoofdvaart vormen wel het zoekgebied.
Geplaatst: di mei 20, 2008 12:13 pm
door Niet geregistreerd
Dit is inderdaad het Wijnjeterpverlaat in de Opsterlandse Compagnonsvaart bij Wijnjewoude. De foto is naar het zuiden genomen bij de oostelijke sluisdeur en we kijken op de Tjalling Harkeswei. De draaivoetbrug en de 2 huizen op de achtergrond zijn er nog steeds, zo blijkt uit google.maps.nl. Helaas heb ik van de huizen geen goede beelden kunnen vinden. De sluisdeuren zijn wel vervangen en hebben nu ieder 2 spuigaten.
Zie:
http://commons.wikimedia.org/wiki/Image ... aat_01.JPG.
Martin Snuverink
Foutje
Geplaatst: di mei 20, 2008 9:53 pm
door Martin Snuverink
Pardon, de foto is niet bij de oostelijke, maar bij de westelijke sluisdeur genomen. Dit doet overigens nies af aan de oplossing.