Pagina 1 van 2
0606 truck en oplegger verhuiswagen?
Geplaatst: di jul 29, 2008 7:32 pm
door Arnold Tak
ongelopen belijnde fotokaart van een gesloten oplegger met daarop N.B. 5 en MARBE - GELCO
boven het raam van de truck staat NB11
enig idee waar deze combinatie met de 3 mannen staat?
Geplaatst: wo jul 30, 2008 12:56 am
door berry
Geplaatst: za jun 06, 2015 12:55 am
door Hans de Haas
Bovenop het dak van het gebouw staat ook iets geschreven, ik haal daar ZIZ.W. uit. Kunnen we daar iets mee?
Geplaatst: za jun 06, 2015 7:35 am
door Theo.B.
Hans, volgens mij is dat een dakje. Wat jij voor letters aanziet zijn denk ik verticale en schuine dragers van dat dakje.
Geplaatst: wo jun 10, 2015 1:33 pm
door Paul
De busoplegger zelf, heeft veel overeenkomsten met deze:
http://www.noviomagus.nl/Gastredactie/K ... tseweg.jpg
De kleine trekker lijkt me een model van Kromhout, van vlak voor de oorlog (koplamp op spatbord i.p.v. op de voorbumper).
Opvallend het gebrek aan een kentekenplaat (of is die rechtsvoor onleesbaar boven de bumper geschilderd?).
Verder valt ook het platform op het dak op (zp. midden boven).
Wellicht een platform t.b.v. luchtverdediging zoals; uitzichtspunt, schijnwerpers, licht geschut, etc. Maar ook een platform voor reclamedoeleinden lijkt me reeel.
Naast het oorspronkelijke (rondom) masardedak, neem ik toch ook schuiframen waar.
Een locatie in R'dam centrum (voor bombardement mei 1940), lijkt me daarmee mogelijk.
Indien het paaltje direct achter de auto een hydrant zou kunnen zijn, graag een detailscan.
adres ..
Geplaatst: wo jun 10, 2015 4:28 pm
door Arnold Tak
in mijn telefoonboek 1966 vind ik: Marbe-Gelco-Autodiensten, Hooimarkt 7. Deze lag iets ten noorden van het Haringvliet. Ik ga eens zoeken in deze omgeving: Oostplein, Oostmolenwerf, Groenendaal, Oosterkade/Maasboulevard, Admiraliteitskade. Er is natuurlijk heel veel weggebombardeerd in deze hoek van de stad. De foto lijkt me wel van na 1945.
Natuurlijk kan deze combinatie (truck met oplegger) heel ergens anders / onderweg hebben gestaan. Op de trekker boven het raam NB 11. Er bestond in Rotterdam ook een Nederlands Bevrachtingskantoor aan de Westzeedijk 118. Maar of de twee letters daarvan zijn afgeleid? Verder heb ik geen enkele aanleiding om te veronderstellen dat het in Rotterdam is, buiten het feit dat het bedrijf een vestiging in Rotterdam had.
Helemaal bovenop het dak wel een opvallende opbouw. Is dit een reclamebord? Het dak eronder heeft voor wat betreft Rotterdam een ongebruikelijke constructie.
Geplaatst: do jun 11, 2015 8:40 am
door Paul
Het oorspronkelijke viervoudige mansardedak herken ik ook niet als iets uit 010. Echter de brede stoep weer wel.
Ik zie niet in waarom op een wagen met de tekst Marbe Gelco nummering zou worden gebruikt van het Nederlandse Bevrachtingsbedrijf.
Het lijkt me logisch dat vestigingen van Marbe Gelco (dhr.Mar
ger, van Gelder en Cornelissen) een telefoonaansluiting hadden.
Volgens de website van Noviviomagus is deze naam ontstaan in 1924.
Overigens is de aanduiding "r
be" mij hiermee niet duidelijk. Was er nog een 4e lijn?
http://www.noviomagus.nl/Gastredactie/K ... Gelco.html
Dhr. van Gelder was actief op de lijn Nijmegen-Rotterdam.
Wellicht staan de vestigingen nog onder hun oorspronkelijke naam in het telefoonboek.
Dus: van Gelder, Rotterdam etc.
Enfin, intrigerend zoekplaatje derhalve ben ik inmiddels zo vrij geweest, een oproep in het gastenboek van noviomagus te doen m.b.t. zp 0606.
Geplaatst: do jun 11, 2015 12:00 pm
door Hans de Haas
De foto lijkt me wel van na 1945.
Dat geloof ik niet, de man links op de foto draagt een zg. plusfour en die kwam na de oorlog praktisch niet meer voor.
Geplaatst: do jun 11, 2015 3:40 pm
door Paul
Vergat ik te vermelden dat de letters NB staan voor de Nijmeegse Boot.
Geplaatst: do jun 11, 2015 10:41 pm
door Martin Snuverink
De truck lijkt me een tractor van het Amerikaanse merk 'International', type Harvester D=series uit 1937-1939. Dus vooroorlogs. Dit heb ik door te googlen op 'Truck International' en een jaartal en afbeeldingen. De foto kan dus heel goed vooroorlogs zijn maar niet meer dan enkele jaren voor 1940. Een Rotterdams gevoel krijg ik er niet erg bij.