Pagina 1 van 2
0673 vleeschhouwerij en varkensslagerij H. Haaskamp
Geplaatst: za sep 06, 2008 7:40 pm
door Arnold Tak
ongelopen belijnde fotokaart
de slager rechts, zijn vrouw in de deuropening en twee bezorgers met hun mandfietsen
kaart is van na 1906
Haaskamp of Hanskamp?
Geplaatst: ma sep 08, 2008 7:52 am
door Martin Snuverink
Is het zeker dat de de naam Haaskamp is? Die familienaam komt eigen niet meer voor. Kan het ook Hanskamp zijn?
Haaskamp?
Geplaatst: ma sep 08, 2008 9:39 am
door Theo.B.
Op Haaskamp heb ik ook amper iets kunnen vinden. Uit het telefoonboek 1915 onder Dieren: Hanskamp, H., Vleeschhouwerij en Spekslagerij, Kanaalweg 672.
Hendrik Hanskamp
Geplaatst: ma sep 08, 2008 10:31 am
door Niet geregistreerd
Hendrik Hanskamp (ook te vinden in genlias.nl) in Dieren had ik ook al gevonden, vandaar mijn vraag. Er is alle kans dat we in Dieren goed zitten. Aan de huidige Kanaalweg is eigenlijk alleen industrie. Mogelijk heeft de Burg. Willemsestraat in Dieren vroeger ook Kanaalweg geheten en heeft de slagerij daar gestaan. Dat dit gebouwtje er nog staat is niet waarschijnlijk.
Martin Snuverink
Geplaatst: ma sep 08, 2008 12:54 pm
door Theo.B.
Indien het inderdaad de Kanaalweg is, zien we links mogelijk het hek van een brug waarop de fotograaf staat.
Geplaatst: ma sep 08, 2008 3:07 pm
door wijngaarden
telefoonboek 1924 h hanskamp slager hoogeweg 32 dieren
echter de kaart is ouder m.i
juiste schrijfwijze achternaam
Geplaatst: ma sep 08, 2008 6:53 pm
door Arnold Tak
beste mensen, ik heb voor het gemak maar even een scan gemaakt van de achternaam
omdat de naam op het glas van de deur is aangebracht en deze open staat, kijken we niet haaks op de naam
vandaar dat het moeilijk valt te lezen, maar ....
het kan ook heel goed Hanskamp zijn
kijkt u zelf maar eens
Geplaatst: ma sep 08, 2008 9:46 pm
door Martin Snuverink
We mogen nu gerust aannemen dat de naam Hanskamp is en dat we in Dieren moeten zijn. De Ho(o)geweg bestaat er niet, wel de Ho(o)gestraat, eigenlijk de hoofdstraat van het dorp. Deze straat is een te goede stand voor het sobere en rustieke huis van het zoekplaatje. Natuurlijk kan Hendrik Hanskamp zijn begonnen in de periferie van het dorp en later een zaak zijn begonnen of hebben overgenomen in het centrum. Ik denk dus dat we toch aan de Kanaalweg moeten zijn. Als dit ten westen van de spoorlijn is, kunnen we er niets meer van terugvinden en kunnen we erachter komen door in het bevolkingsregister van de gemeente Rheden te gaan zoeken. Dan is wellicht na te gaan waar Kanaalweg 672 was.
deze kaart is inmiddels in andere handen overgegaan GvG
Geplaatst: di jun 09, 2009 11:52 am
door Arnold Tak
is thans een gastkaart
FAMILIE
Geplaatst: zo jun 27, 2010 4:13 pm
door olga
Martin Snuverink schreef:We mogen nu gerust aannemen dat de naam Hanskamp is en dat we in Dieren moeten zijn. De Ho(o)geweg bestaat er niet, wel de Ho(o)gestraat, eigenlijk de hoofdstraat van het dorp. Deze straat is een te goede stand voor het sobere en rustieke huis van het zoekplaatje. Natuurlijk kan Hendrik Hanskamp zijn begonnen in de periferie van het dorp en later een zaak zijn begonnen of hebben overgenomen in het centrum. Ik denk dus dat we toch aan de Kanaalweg moeten zijn. Als dit ten westen van de spoorlijn is, kunnen we er niets meer van terugvinden en kunnen we erachter komen door in het bevolkingsregister van de gemeente Rheden te gaan zoeken. Dan is wellicht na te gaan waar Kanaalweg 672 was.
HALLO MIJN NAAM IS OLGA VEENENDAAL.MIJN OPA STEVEN VEENENDAAL WOONDE IN DIEREN .IKZOEK MIJN NEVEN STEVEN EN JAN DE WIT.DIE VERWANT WAREN AAN DE HANSKAMP.KEN DE SLAGERIJ PERSOONLIJK KWAM ER ALS KIND.EN ZAG ZE WORST MAKEN AUB WEET U MEER? WOON ZELF AL 36 JAAR IN TURKEY DANK U EN GROETEN.OLGA