Pagina 1 van 2
1204 vereeniging R.K. jongelingen onder Patronaat van St. Antonius van Padua
Geplaatst: di jan 27, 2009 8:43 pm
door Arnold Tak
ongelopen lichtdrukkaart
Geplaatst: di jan 27, 2009 10:54 pm
door Wim
Heilige Antonius beste vrind, zorg dat ik dit zoekplaatje vind.
Geplaatst: di jan 27, 2009 11:00 pm
door Wim
Het Utrechts Archief heeft "Stukken betreffende de Jongelingenvereniging Sint Antonius te Maastricht, 1910-1937"
http://www.hetutrechtsarchief.nl/collec ... ouwing/522
Geplaatst: di jan 27, 2009 11:16 pm
door Martin Snuverink
Ik weet het niet zeker, maar ik stel me zo voor dat het predikaat R.K. in het katholieke Maastricht niet zo gebruikelijk was. Misschien kan Ingrid Evers hierover iets zinnigs zeggen.
1204
Geplaatst: wo jan 28, 2009 11:51 am
door Ingrid
De toevoeging 'R.K.' was in de tijd van de Verzuiling algemeen, Martin, ook in homogeen katholiek geachte streken. Voor dit ZPtje zie ik twee wegen: de orde der franciscanen en het parochiewezen.
Antonius van Padua is een franciscaanse heilige en de franciscanen richtten zich op 'het volk' zonder aan een bepaalde parochie gebonden te zijn. Overal waar een kloostervestiging van de franciscanen of minderbroeders bestond, is dus een dergelijk patronaat te verwachten. De archiefvermelding 'Maastricht' sluit andere plaatsen niet uit. Ik herken het gebouw niet, maar ik ben hier 'import' en heb eigenlijk pas belangstelling voor huizen en gevelwanden sinds Wim de Koning Gans tien jaar geleden
http://www.zoekplaatjes.nl begon. Dit pand kan gestaan hebben op de Patersbaan (zijstraatje van de Tongersestraat), als onderdeel van het 19e-eeuwse franciscanerklooster (3e minderbroedersklooster). Ik zou naar het archief moeten voor een foto.
Een willekeurige St.-Antoniusparochie kan echter ook heel goed een St.-Antoniuspatronaat gehad hebben, met een gelijknamige jongelingenvereniging. De Maastrichtse parochies in Nazareth (1953) en Scharn/Heer (1936) vallen af, omdat het gebouw op het ZPtje ouder is.
Ik heb Antonius inmiddels een kaars beloofd, maar of ík dit zoekplaatje ga vinden...?
1204
Geplaatst: wo jan 28, 2009 2:10 pm
door Ingrid
Ik wijs er nog even op dat er voor katholieke instituties een reuze handig hulpmiddel bestaat: de Piusalmanak. De titel is aan verandering onderhevig, maar deze jaarlijkse uitgave is te vinden in elke grotere bibliotheek en vermeldt/vermeldde iedere instelling in katholiek Nederland inclusief werkzaamheden en verdere activiteiten.
1204 Niet Maastricht
Geplaatst: ma mar 02, 2009 7:26 pm
door Ingrid
Definitief niet Maastricht. Als ik ooit eens tijd heb, zal ik de Piusalmanak eens doornemen (in mei of zo).

Geplaatst: wo okt 06, 2010 10:53 pm
door Wim
De sterk uitgebreide site
http://kranten.kb.nl geeft een tiental treffers voor "jongelingen patronaat antonius" waaronder enkele Rotterdamse. De link meldt een gebouw in de Stampioenstraat 43-45
http://kranten.kb.nl/view/article/id/dd ... 09%3Aa0119
Kan het Rotterdam zijn Arnold?
Van Martin Snuverink
Geplaatst: za okt 09, 2010 11:26 am
door Niet geregistreerd
Dit kan niet in de Stampioenstraat in Rotterdam-Feijenoord zijn geweest.
Geplaatst: zo mei 08, 2011 9:13 pm
door Rien Roodzant
Dit sukje (uittreksel) gevonden in GA Rotterdam
363.01 Parochie Onze Lieve Vrouwe van Lourdes en de H.H. Martelaren van Gorcum
reageren Gemeentearchief Rotterdam
135 Bestek en voorwaarden voor het verbouwen en inrichten van het pand Stampioenstraat 43 ten dienste van de Vereniging van R.K. Jongelingen onder patronaat van Sint Antonius van Padua
Datering:
1905
Omvang:
1 stuk
Naar aanleiding hiervan via Google eens gekeken in de Stampioenstraat in Rotterdam en bijgaande situatie gevonden