Pagina 1 van 2

1223g optocht mogelijk in IJmuiden

Geplaatst: do feb 12, 2009 10:37 pm
door Arnold Tak
belijnde ongelopen fotokaart met optocht van matrozen
rechts de Hollandsche Crediet en Deposito Bank Mees ..
rechts een uithangbord met sigaren en lunchroom
ja, matrozen? Den Helder? er is ook even gedacht aan Rotterdam, maar dat geef ik gevoelsmatig toch wat minder kans, ondanks Mees
ik zie geen duidelijke afscheiding tussen het trottoir en de middenweg door bijv. stoepranden/trottoirbanden

Haarlem ???

Geplaatst: do feb 12, 2009 11:52 pm
door Theo van Gijlswijk
Er was een Hollandsche Crediet- en Depositobank, Mees & Ritsema, in de Zijlstraat 61 in Haarlem. Het pand Zijlstraat 61 staat momenteel te koop. Ben er niet van overtuigd dat dit de goede oplossing is. We zouden dan kijken richting Grote Markt en na een viertal panden moet links de Nieuwe Groenmarkt zijn.

Site van de makelaar:
http://www.gildemakelaars.nl/uploads/br ... c7f6e7.pdf

IJmuiden, Kanaalstraat?

Geplaatst: vr feb 13, 2009 6:35 am
door Martin Snuverink
Deze bank had in 1915 een bijkantoor in IJmuiden, Kanaalstraat 60c. In 1916 is de bank gefuseerd. De foto moet dus van vóór 1916 zijn. Andere bijkantoren heb ik niet kunnen vinden.

Geplaatst: vr feb 13, 2009 10:29 am
door Dik
Er was ook een bijkantoor in Aalsmeer en de Kleine Houtstraat in Haarlem. Adres in Aalsmeer mij niet bekend. Matrozen in Aalsmer lijkt mij niet waarschijnlijk. Heb nog even op de beeldbank gekeken in de Kanaalstraat IJmuiden, maar kon hem niet ontdekken.

Geplaatst: di feb 17, 2009 11:31 pm
door Martin Snuverink
Kijk ook eens naar Alkmaar. Misschien had de bank daar ook een vestiging.
Alkmaar had in die tijd een Cadettenschool, die deze stoet van (aspirant)militairen van verschillende krijgsmachtonderdelen kan verklaren.
De optocht maakt op mij de indruk van een begrafenisstoet.

1223g Ijmuiden

Geplaatst: wo feb 18, 2009 1:05 pm
door R.v.d.A
Zoals ik het bekijk is dit zeker niet in Alkmaar.
Ik ben een paar keer op de kanaalstraat geweest in Ijmuiden en het heeft er verschrikkelijk veel van.
De breedte komt overeen en de huizen met kleine balkonnetjes zijn daar ook te vinden.
We kijken dan richting sluis.
Ik hou het op Kanaalstraat.

1223g

Geplaatst: wo feb 18, 2009 3:51 pm
door Ingrid
Die matrozen et aliis lijken mij minder relevant. Het gaat waarschijnlijk inderdaad om een begrafenis en je kunt zo'n groep manschappen altijd in wat trucks of bussen vervoeren als de gelegenheid maar belangrijk genoeg is. De sleutel tot dit zoekplaatje is het pand van Mees. Maar ja, waar stond dat? In het gemeentearchief van Schiedam bevindt zich een stuk dd. 14 september 1917 betreffende de aankoop door R. Mees en Zoonen van het pand Nieuwe Haven 133, ten behoeve van een filiaal. Ik kon de beeldbank niet bereiken, maar misschien dat iemand anders dit spoor(tje) wil volgen?

1223g

Geplaatst: wo feb 18, 2009 4:32 pm
door Ingrid
Meer algemeen: het archief van R. Mees en Zo(o)nen bevindt zich op drie plaatsen, namelijk:
1. Gemeentearchief Rotterdam: Rotterdam (1720-1966). Voortzetting: Mees & Hope; periode: [1719]-1940; omvang: 15 meter; ontsluiting: inventaris; opmerkingen: zie ook het familie-archief Mees
2. Nationaal Archief, Archief Berg; inhoud: Bevat enkele stukken van R. Mees & Zoonen
3. NEHA: Mees-Pierson NV, historische archiefperiode: 1940-1966; omvang: 14 meter; ontsluiting: gedeeltelijk.
Bron: website NEHA.

mees

Geplaatst: wo feb 18, 2009 4:34 pm
door Peet Groeneweg
Het is niet Schiedam, het is het hoekpand op de Nieuwe Haven en de Burg. Knappertlaan. Goed te zien op Live maps. (Knappertlaan was vroeger Laurens Knapperstraat.)

1223g

Geplaatst: wo feb 18, 2009 6:15 pm
door Ingrid
Peet Groeneweg lijkt mij gelijk te hebben. Dit plaatje is te vinden op Qoop (IJmuiden, Kanaalstraat).