Pagina 1 van 1
1294 turndemonstratie bij Paviljoen 't Centrum van A. van Buuren
Geplaatst: zo mar 29, 2009 5:13 pm
door Arnold Tak
belijnde ongelopen fotokaart
Maassluis of omstreken?
Geplaatst: zo nov 20, 2011 1:40 pm
door Theo.B.
Ene A. van Buuren was tenminste van 1939 tot 1950 stationskoffiehuishouder te Maassluis.
Mogelijk een tijdelijke nevenactiviteit voor een sportevenement?
http://gorinchem.courant.nu/index.php?p ... =76&y=1401
Van Martin Snuverink
Geplaatst: zo nov 20, 2011 2:12 pm
door Niet Geregistreerd
Deze foto meen ik eerder als zoekplaatje te hebben gezien Klopt dat?
Geplaatst: zo nov 20, 2011 2:23 pm
door Theo.B.
Ik kan me dit plaatje niet van een andere zoekplaatjessite heugen.
Hier staat het al zo'n twee en een half jaar, dus heb je het ongetwijfeld eerder gezien.
Geplaatst: ma jun 23, 2014 11:39 am
door Peter Smaardijk
Die Van Buuren uit Maassluis had in ieder geval in 1926 een paviljoen ("Nieuwe Waterweg" in Hoek van Holland) te koop staan:
http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010495380:mpeg21:a0152
Geplaatst: ma jun 23, 2014 11:52 pm
door Peter Smaardijk
Mocht dit in Maassluis zijn (wat lang niet zeker is), dan is een terrein achter de touwfabriek (ten noordoosten ervan), achter de huizen van de Noordvliet Noordzijde (ten noorden ervan, op deze foto de huizen rechts) een optie. Vergelijk deze luchtfoto uit 1923, waarop een sportveld-achtig veld te zien is op die plek (
http://hvm.collectiebank.nl/beeldbank/start/archieven5?view=preview&fuid=fto9/a2470.jpg, even boven het midden aan de linkerkant). Ik denk overigens dat het veld dat we op dit zoekplaatje zien mogelijk iets verderop ligt (in noordoostelijke richting), achter de schuin lopende sloot. De drie tuitgeveltjes op een rijtje zouden in dat geval de achterkanten van Noordvliet NZ 145-147 kunnen zijn, en het pand erachter (dat doorloopt achter het pand wat er haaks op staat) is dan nr. 149.
Maar ik kan me heel erg vergissen...
Overtuigd.
Geplaatst: di jun 24, 2014 12:51 am
door Theo.B.
Let op de verhoudingen van de drie tuitgeveltjes. De rechter gevel(zp) staat iets naar achteren en is iets hoger. De afstand tussen de twee linker
nokken is korter, komt overeen met de huidige situatie. Daarachter een beduidend langer pand, nu nr 149.
De twee lange gebouwen achter de witte keet met het schuine dak zijn nr 153.
Ik geloof er helemaal in.
Geplaatst: di jul 01, 2014 11:16 pm
door Peter Smaardijk
Hierbij nog een plaatje zoals ik denk dat de situatie is.
Maassluis, terrein achter de huizen van de Noordvliet Noordzijde
Geplaatst: zo jul 06, 2014 4:17 pm
door Arnold Tak
Peter, met je aanvullende toelichting heb je me volledig overtuigd. Dat maakt het des te lumineuzer hoe je aan de hand van zo weinig beeldinformatie erin bent geslaagd de oplossing te vinden. Weer een wonderbaarlijk staaltje oplossingsvernuft. Het is soms akelig hoe je het voor elkaar bokst. Het grenst bij tijden aan het geniale. Met de "instemming" van Theo.B. verhuis ik dit zp-tje volgaarne naar de rubriek 'opgelost'.