Pagina 1 van 1
1421 (harmonie) voor dorpshuis -> moet zijn fanfare
Geplaatst: zo sep 20, 2009 2:45 pm
door Arnold Tak
belijnde ongelopen fotokaart
op het bordje links onder het uithangbord staat: J. Hendriks verlof alcoh. vrije drank
het huisnummer is 26
Geplaatst: za okt 03, 2009 10:04 pm
door Rien Roodzant
Ik weet niet of er ook gezocht wordt met het woord "harmonie", maar voor de duidelijkheid is dit gezelschap een "fanfare". (koperinstrumenten)
Hoenderloo, Paalbergweg 26 Dorpshuis
Geplaatst: vr aug 19, 2016 4:09 pm
door Theo van Gijlswijk
Dit is het bij het oude Dorpshuis in Hoenderloo aan de Paalbergweg 26.
Zie de bovenste foto in bijgaande link:
http://www.geheugenvanapeldoorn.nl/wand ... ling/route
De tekst bij die foto is als volgt:
Dorpshuis
Eigenlijk bestaat het Hoenderloose dorpshuis al meer dan een eeuw. In 1907 werd de vereniging 'Hoenderloos Volkshuis' opgericht door dominee Cramer van de Heldringkerk. Deze vereniging had een heel specifiek doel: bestrijding van drankmisbruik. En omdat verveling aan de basis staat van veel drankmisbruik, werd het Volkshuis al snel een centrum voor de Hoenderloose verenigingen.
De activiteiten richtten zich met name op de jeugd. Hoewel de vereniging meerdere malen op leven na dood was, bleef het Volkshuis bestaan. Het oude pand werd er ondertussen niet geschikter op. In 1979 slaagde de vereniging, die inmiddels was overgegaan in de 'Stichting Sociaal en Cultureel Jeugdwerk Hoenderloo', er in om een nieuw dorpshuis te realiseren. Dat veel betrokkenen uit het dorp vrijwel belangeloos meewerkten, speelde daarbij een doorslaggevende rol.
Het gebouw is dus in 1979 geheel vernieuwd.
Voor het geval de e link niet werkt , hierbij de foto;
Hoenderloo, Paalbergweg 26 Dorpshuis
Geplaatst: vr aug 19, 2016 6:30 pm
door Arnold Tak
Theo, een oplossing waar je me heel blij mee maakt. Nadat we te weten kwamen via Rien, dat we hier een fanfare zien, kom je met het juiste plekkie. En niet via J. Hendriks, schenker van alcohol vrije drank, zoals ik zou verwachten. Maar misschien via huisnummer 26? Weer heel knap dat je het hebt weten te vinden. Reuze bedankt daarvoor.
Dorpshuis Hoenderloo
Geplaatst: vr aug 19, 2016 7:42 pm
door Theo van Gijlswijk
Arnold, heb hem toch gevonden via J. Hendriks en Dorpshuis in de nieuwe Apeldoornse Courant van december 1927. Een Nieuwjaarsadvertentie.
Sinds dit voorjaar zijn er veel ingescande kranten bijgekomen, dus het loont weer de moeite om van wat oudere zoekplaatjes met vaste gegevens zoals namen, huisnummers e.d. opnieuw de kranten door te zoeken. Daarna pas het adres gevonden met kloppend huisnummer.
Theo, je bent onbetaalbaar !!
Geplaatst: vr aug 19, 2016 9:44 pm
door Arnold Tak
driewerf dank