Pagina 1 van 2

1792g zomervakantie 1953

Geplaatst: ma feb 15, 2010 12:17 pm
door Arnold Tak
klein fotootje van familie rond "een Amerikaan", zoals dit type auto's in die tijd werd genoemd, Gokje: Chevrolet?

Geplaatst: ma feb 15, 2010 9:57 pm
door Erik Baas
Het lijkt mij inderdaad een Chevrolet, bouwjaar 1950 (zie http://commons.wikimedia.org/wiki/Categ ... rolet_1950)

Geplaatst: ma feb 15, 2010 10:18 pm
door Martin Snuverink
Staat er BAKKERIJ MULDER op de bakfiets?

Emmen

Geplaatst: ma feb 15, 2010 11:06 pm
door Theo van Gijlswijk
Er was een bakkerij Mulder in Emmen.

Dit zijn woningen van het type Welschen.
In Emmen te vinden aan de J. van der Veenstraat, Magninstraat. Ook mogelijk de Dr. D.H. Binkstraat of J. van Ravenswaaystraat (wel vierkant doucheraam zie Funda), Nijkamperweg, A.Lesturgeonstraat en H. Boomstraat.

Ik vond een foto van de J. van der Veenstraat, zelfde type huizen alleen een rond doucheraam ipv een vierkant raam zoals op het ZP

http://www.panoramio.com/photo/649640

http://www.historisch-emmen.nl/wijken_b ... r-m-03.htm

http://emmen.straatinfo.nl/luchtfoto.php

http://www.historisch-emmen.nl/wijken_b ... geonstraat

detailscan van carrier bakkerij Mulder

Geplaatst: di feb 16, 2010 12:15 am
door Arnold Tak
perfect gezien van die bakkerscarrier, Martin, zelf helemaal over het hoofd gezien

Emmen?

Geplaatst: za feb 20, 2010 4:25 pm
door Theo van Gijlswijk
Ik heb naar historisch Emmen een mail gestuurd met de vraag of zij kunnen bevestigen of deze foto inderdaad in Emmen is genomen.

http://www.historisch-emmen.nl/index.html

Roelof Boelens mailde

Geplaatst: di feb 23, 2010 7:35 pm
door Arnold Tak
Beste Arnold en Johan,

Hierbij enkele foto's van genoemde straat.
Ik erken je twijfels Johan of het de Lesturgeonstraat is, maar nav veranderingen in de loop der jaren lijkt het er wel heel op.

Groet,

Roelof Boelens

hij stuurde daarbij bovenstaande 4 opnames

hierbij de 4e opname

Geplaatst: di feb 23, 2010 7:41 pm
door Arnold Tak
de laatste van de door Roelof Boelens ingezonden bewijsplaatjes

Emmen?

Geplaatst: wo feb 24, 2010 12:30 am
door Theo van Gijlswijk
Emmen?

Op de foto zien we twee witte blokken in elkaars verlengde. Het doucheraam boven de voordeur heeft een vierkante vorm. Het hoekhuis moet een voordeur aan de zijkant hebben, die ontbreekt aan de voorkant. Op de foto’s van de Lesturgeonstraat is die situatie ook zichtbaar. Voor de twee blokken ligt een smalle tuin dan een voetpad en vervolgens een groenstrook. Aan de andere zijde waarschijnlijk dezelfde situatie, daartussen de straat. Achter in de straat zien wij een blok naar rechts dwars op de witte blokken staan. De weg buigt naar rechts, maar kan ook een T-kruising zijn. Daarachter een ander blok woningen met vier voordeuren naast elkaar. Deze situatie zou op de plattegrond te herkennen moeten zijn, maar heb ik in het betreffende gebied niet kunnen vinden. De blokken in de Lesturgeonstraat hebben alle een rond doucheraam, alsook de blokken aan de oostzijde van de vd Veenstraat. Het laatste blok in de Lesturgeonstraat telt tien woningen, twee meer als op het zoekplaatje. Dat bij een verbouwing het ronde raam vervangen is door een vierkante of andersom lijkt mij vrij onwaarschijnlijk. De foto’s van Roelof en het zoekplaatje zullen ongeveer van de zelfde tijd zijn. In de van Ravenswaaystraat hebben de blokken wel een vierkant doucheraam.

Ik heb afgelopen weekend per e-mail contact gehad met dhr. Johan Withaar van Historisch Emmen. Hij gaf aan dat hij op de school aan de Lesturgeonstraat heeft gezeten en daar dichtbij woonde. De blokken met de vier voordeuren kan hij niet thuisbrengen.

Deze type woningen van architect Frans Welschen (pionier in systeembouw) zullen ongetwijfeld in meerdere andere plaatsen gebouwd kunnen zijn. Systeembouw maak je niet voor een project. Op de link http://nl.wikipedia.org/wiki/Frans_Welschen staat zijn geschiedenis en ook andere bouwprojecten genoemd. Emmen lijkt mij een serieuze kandidaat mede vanwege de bakkerij Mulder die in Emmen gevestigd was aan de Boslaan 12
http://www.historisch-emmen.nl/wijken_b ... bl01-c.htm

Niet Emmen

Geplaatst: wo feb 24, 2010 1:52 am
door Martin Snuverink
De hoofdvensters van de huizen op het zoekplaatje hebben 3 x 2 ruiten en op de foto’s uit Emmen in 4 x 3 ruiten. Het zijn andere woningen.
In Emmen was Mulder een banketbakkerij, dus geen (brood)bakkerij.
Er is een bakkerij Mulder in Hoogeveen (met filiaal in Beilen, dat niet meedoet).
De telefoongids van 1950 vermeldt bakkerij H. Mulder in de Hoofdstraat 67 in Hoogeveen. Deze zit daar nog steeds. Moet het zoekgebied naar Hoogeveen verlegd worden?