Pagina 1 van 1
2373 wsch. Belgie 1e wereldoorlog IN DE SCHAAR
Geplaatst: zo jun 12, 2011 4:12 pm
door Arnold Tak
belijnde ongelopen fotokaart
op het bord rechts naast de militair staat: Belegh: 4
Geplaatst: za jan 19, 2013 4:07 pm
door Ingrid
Een beetje googelen levert het volgende op: een 'schaar' is een diepe stroomgeul in een getijdengebied, die uitloopt in een ondiepte. Een 'ebschaar' is een getijdengeul die voornamelijk open ligt voor de ebstroom en die aan het zeeeinde een drempel heeft. Een 'schaardijk' ligt direct aan de getijdengeul.
Zowel de Wester- als de Ooster Schelde telden verschillende van dit soort 'scharen'. Zonder te streven naar volledigheid noem ik de Schaar van Waarde, van Colijnsplaat, van Onrust, van de Noord en van Vuilbaard.
Dit zoekplaatje toont een etablissement aan een onverharde weg, dus waarschijnlijk in het buitengebied. Gezien de inkwartiering van Duitse militairen moeten we de locatie waarschijnlijk zoeken langs de (Belgische) Schelde.