0773 Stichting van Vrouwe Maria Cornelia Blankenheym

Plaats reactie
Arnold Tak
Berichten: 18687
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

0773 Stichting van Vrouwe Maria Cornelia Blankenheym

Bericht door Arnold Tak »

2 afgeknipte belijnde ongelopen fotokaarten met gedeelde achterkanten
Bijlagen
0773.jpg
0773.jpg (85.22 KiB) 1581 keer bekeken
0773a.jpg
0773a.jpg (95.74 KiB) 1570 keer bekeken
Martin Snuverink
Senior Zoeker
Berichten: 1484
Lid geworden op: di mar 04, 2008 11:07 pm

Niet Cornelia, maar Carolina

Bericht door Martin Snuverink »

Arnold, het is niet Cornelia, maar Carolina. Maria Carolina Blankenheym was ook de naam van een reddingboot uit 1912.
In http://www.oogziekenhuis.nl/algemeen.asp?gID=5281 lees ik:
“Het tweede oogziekenhuis gelegen aan de Oostmolenwerf werd in 1915 officieel geopend. De inrichting voor ooglijders had al jaren in verschillende panden in de stad patiënten verpleegd. Door een gift van Hfl.250.000,- van Vrouwe Maria Carolina Blankenheym kreeg zij de mogelijkheid een nieuw ziekenhuis te bouwen aan het Haringvliet.”
Maar dit gebouw is niet het in 1940 verwoeste complex aan het Haringvliet/Oostmolenwerf.
Er loopt op beide foto’s een tramspoor. Kan dit, gelet op het landschap, niet in Hoek van Holland zijn? Bijv. een dependance van het oogziekenhuis in Rotterdam?
Maria Carolina Blankenheijm (officieel met ij) trouwde op 18-jarige leeftijd in Rotterdam (1857) met Carel Joseph van Nispen tot Pannerden (27 jaar).
Arnold Tak
Berichten: 18687
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

betreft onjuiste naamsvermelding

Bericht door Arnold Tak »

sorry, Martin, ik had de naam achterop de foto geschreven, maar jammergenoeg verkeerd overgenomen op mijn site
Theo.B.
Senior Zoeker
Berichten: 1003
Lid geworden op: zo jun 15, 2008 5:37 pm
Locatie: Den Haag

Rotterdamsch zeehospitium, Katwijk

Bericht door Theo.B. »

T'is maar een verdraaid klein fotootje, maar volgens mij is dit het zelfde gebouw. Let ook op de weg.
http://www.hetraamwerk.nl/index.cfm?act ... n&a=3&b=19
Beeldgoochelen op "Zeehospitium Katwijk" geeft nog een resultaat op
Qoop.
Dik
Senior Zoeker
Berichten: 779
Lid geworden op: za mar 15, 2008 10:29 pm

Bericht door Dik »

Niet geregistreerd

Bericht door Niet geregistreerd »

Theo, perfect gevonden en gefeliciteerd! Hoe kom je erop? Ik heb geen relatie met Blankenheijm kunnen ontdekken. De naam Blankenheijm ontwikkelde zich als een dwaalspoor. Het adres in Katwijk was Drieplassenweg 17, nu dus Raamwerk. De bouwer was de Rotterdamse architect H.M.J.H. Kraaijvanger. Het gebouw stond vlak aan de Boulevard en we kijken op de eerste foto naar de zee.
Het tramspoor behoort waarschijnlijk tot het idyllische smalspoornet (werkspoor voor de waterleiding) in de Katwijkse duinen, dat later is gebruikt door een smalspoororganisatie. Deze moest de duinen uit en heeft zich als Smalspoormuseum gevestigd aan het Valkenburgse Meer aan de A44.
Martin Snuverink
Arnold Tak
Berichten: 18687
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

Theo, bedankt!

Bericht door Arnold Tak »

inderdaad heel knap gevonden aan de hand van zo'n klein fotootje.
leuk dat er ook een Rotterdams tintje aan zit, gaat dus mooi in mijn eigen verzameling
super-bedankt!
Theo van Gijlswijk
Senior Zoeker
Berichten: 828
Lid geworden op: ma mar 17, 2008 8:04 am

Rotterdams Zeehospitium Katwijk

Bericht door Theo van Gijlswijk »

Het (Rotterdams) Zeehospitium in Katwijk is ontstaan omdat een groep Rotterdammers een verblijf in een gezonde omgeving wilde bouwen voor tuberculose patienten. Vooral een grote gift van Maria Carolina Blankenheijm getrouwd met Carel Joseph van Nispen tot Pannerden (de dame uit het eerste bericht van Martin) heeft de bouw mogelijk kunnen maken. De connectie met Rotterdam is dus nog groter dan Arnold nu denkt.

nb:Het adres is nog steeds Drieplassenweg. De naam Raamwerk is de naam van de zorginstelling die dit nu beheerd.
Theo.B.
Senior Zoeker
Berichten: 1003
Lid geworden op: zo jun 15, 2008 5:37 pm
Locatie: Den Haag

Bericht door Theo.B. »

Sleutel tot de oplossing was een artikel dat ik zoekend naar Blankenheym tegenkwam op http://kranten.kb.nl/ . Na enkele missers vond ik het artikel
in het NRC van 14-07-1914. Hier wordt geschreven over een Blankenheym
paviljoen in de Katwijkse duinen.
Plaats reactie

Terug naar “Opgeloste zoekplaatjes in Zuid-Holland”