8409 Rotterdam, havenkade met hijskraan op rails

Plaats reactie
Arnold Tak
Berichten: 18678
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

8409 Rotterdam, havenkade met hijskraan op rails

Bericht door Arnold Tak »

8409.jpeg
belijnde ongelopen fotokaart
opname van de rijtoer is 21 oktober 1925
helemaal rechts wsch. een wagon
muur met gevellantaarn
Sicco Fockens
Senior Zoeker
Berichten: 108
Lid geworden op: do mar 06, 2008 1:21 pm
Locatie: Blijham

Re: 8409 havenkade met hijskraan op rails

Bericht door Sicco Fockens »

Hoe zeker is Rotterdam? Ik zocht bij Delpher op 22 oktober, en daar werd (zonder exacte datum) gemeld dat het koninklijk paar in Limburg was geweest voor een rijtoer, waarbij ook werd geklaagd over slechte medewerking aan de fotografen.

Sicco, deze fotokaart komt uit een collectie Rotterdam, maar was daarbinnen ook onbekend. Het kan dus heel goed, dat het niet in Rotterdam is. Ik zal het onderwerp aanpassen.
Sicco Fockens
Senior Zoeker
Berichten: 108
Lid geworden op: do mar 06, 2008 1:21 pm
Locatie: Blijham

Re: 8409 Rotterdam, havenkade met hijskraan op rails

Bericht door Sicco Fockens »

Ik heb de gangen van de koninklijke familie in oktober 1925 wat verder bekeken, en op 20 oktober zijn Wilhelmina, prins Hendrik en Juliana in Limburg (Linne, en later Roermond) aangekomen, en 's middags naar Maastricht gegaan. Op 21 oktober hebben ze in Maastricht kerken bezocht, waarna ze een rijtoer met een omweg hebben gemaakt naar de grot in de St Pietersberg, waarna ze rond de middag zijn teruggekeerd naar Maastricht, en zijn ontvangen in het provincie- en stadhuis.

Op 22 oktober zijn ze tussen Borgharen en Limmel geweest waar Juliana de eerste spadesteek van het Julianakanaal heeft uitgegraven, waarna ze terug zijn gereden naar het station van Maastricht en met de trein naar Venlo zijn vertrokken. Van deze rit is een foto te zien bij RHC Limburg:
https://atlantis.rhcl.nl/MediaViewer/Im ... viewer.css ; er zijn nogal wat overeenkomsten tussen de koets, de bespanning, de ruiters op de paarden, de steek van Hendrik en de twee meerijders achterop.

Dan over de foto, er is een losbrug te zien langs een gegraven water; de losbrug loopt over een openbare weg met daarin smalspoor. Rechts zijn normaalsporige (?) goederenwagens te zien, maar eerder zandwagens dan kolenwagens en zo te zien zijn ze een van de wagens aan het leegscheppen. De wagen die voorop staat lijkt tegen een verhoogde koplading aan te staan en daar liggen ook weer rails op; dit zou een draaischijf voor lorries o.i.d. kunnen zijn.

Ik heb wat gezocht op foto's van Maastricht Boschpoort e.o., maar de losbrug, die toch wel herkenbaar zou moeten zijn, heb ik nog niet gevonden.
Laatst gewijzigd door Sicco Fockens op wo jul 24, 2024 4:56 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
Dik
Senior Zoeker
Berichten: 779
Lid geworden op: za mar 15, 2008 10:29 pm

Re: 8409 Rotterdam, havenkade met hijskraan op rails

Bericht door Dik »

Zinkwit, Franciscus Romanusweg, Maastricht.

https://beeldbank.rhcl.nl/detail.php?na ... &id=352660

Dik, ik heb in aansluiting op jouw aangedragen oplossing nog wat verder gezocht, maar een nog overtuigender beeld dan wat jij aanlevert niet kunnen vinden. Ook Delpher meldt niks over de rijtour op deze plek. Ook al blijf ik dus met iets van aarzeling zitten, ga ik jouw voorstel honoreren als oplossing. Natuurlijk onder het dankzeggen voor je geleverde bijdrage.
Sicco Fockens
Senior Zoeker
Berichten: 108
Lid geworden op: do mar 06, 2008 1:21 pm
Locatie: Blijham

Re: 8409 Rotterdam, havenkade met hijskraan op rails

Bericht door Sicco Fockens »

Mooi gevonden, Dik! Dus toch langs de Maas.
Arnold Tak
Berichten: 18678
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

Re: 8409 Maastricht, Franciscus Romanusweg, Zinkwit

Bericht door Arnold Tak »

Sicco, je hebt ons geweldig bij de hand genomen en geleid naar Maastricht. Een rijtour met omweg dus, waarvan verder geen opnames bekend zijn.
Ook de laadburg in de vorm van het zoekplaatje is niet op een andere opname terug te vinden. Van het fabriekscomplex heb ik nog wel een vierkante steen bovenop een gemetselde muurtje gevonden, maar is eigenlijk onvoldoende als onomstotelijk bewijs. Ik ga daarom met alle genoegen mee met het overnemen van de door jullie genoemde lokatie. Sicco en Dik, het was me weer een waar genoegen.
Plaats reactie

Terug naar “Opgeloste zoekplaatjes in Maastricht”