1651 zeilboot in haven meert af aan houten pier

Plaats reactie
Arnold Tak
Berichten: 18685
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

1651 zeilboot in haven meert af aan houten pier

Bericht door Arnold Tak »

belijnde ongelopen fotokaart
op de achtergrond woonboten
wat zijn dat voor hoge stellages?
Bijlagen
1651.jpg
1651.jpg (149.08 KiB) 930 keer bekeken
Niet geregistreerd

Amsterdam, Schinkelsluis

Bericht door Niet geregistreerd »

Dit is Amsterdam, de Schinkel achter het Olympisch Stadion bij de Schinkelsluis.
De ophaalbrug midden achter is de nog bestaande brug 307 in het Jaagpad, die toegang geeft tot de Riekerhaven. Zie Beeldbank Amsterdam, foto 10009A005427. Aanvankelijk leek mij eerst op het zoekplaatje alsof de ophaalbrug aan deze zijde scharniert, maar dit bleek gezichtsbedrog.
De foto is genomen vanaf het sluishoofd in noordelijke richting. De lange steiger is er niet meer, maar deze is nog aangegeven op de topografische kaarten van 1952 tot 1981. In 1989 niet meer. Zie Beeldbank Amsterdam foto 010003020597.
Links achter de bouwstellingen zien we de bedrijfsgebouwen aan de Valschermkade. In de verte zien we de woongebouwen aan de Rijnsburgstraat; ervoor het landelijke gebied met begraafplaats Huis te Vraag aan het Spijtellaantje.
Het stel in de zeilboot wacht voor het schutten.
De stellingen hebben waarschijnlijk geen waterbouwkundige functie, maar dienen waarschijnlijk voor het lossen van zeer grote of zware goederen of bouwelementen.
Martin Snuverink
Arnold Tak
Berichten: 18685
Lid geworden op: vr feb 01, 2008 4:25 pm

Amsterdam, Schinkelsluis

Bericht door Arnold Tak »

Martin, zoals reeds ontelbare keren hiervan denk ik je voor je deskundige en welomschreven reactie en oplossing.
Plaats reactie

Terug naar “Opgeloste zoekplaatjes in Amsterdam”